Hledat v blogu

Mushing

Sedák MANMAT RACE PRO

Nový canicrossový sedák od MANMATU RACE PRO dostál svému názvu
Jak se odehrávalo naše testování a co se nám na něm líbilo? Více v článku


Tipy a triky pro canicrossaře

Jak právně uvázat tkaničky, vybrat vhodné ponožky, vybudovat závodní a tréninkové stereotypy?
To a mnohem víc v článku, kde jsem shrnul know how o kterém se příliš často nepíše  


Svalové dysbalance u psů a dogfitness s Eliškou Šuhaj

Nakrmit, vyvenčit, zapřáhnout, vypřáhnout a to pořád dokola. Dnes už se nám do této rutiny dostávají i další aktivity, které mají na náš sport, potažmo na zdraví a výkonnost našich psů vliv. Řeč je o kompenzačních trénincích, které jsou v lidském sportu nepostradatelnou tréninkovou jednotkou. 


Polarizovaný trénink 80/20 a jeho využití v mushingu


I trénink může být polarizovaný. Lze ho využít v mushingu a co to přesně znamená?  ČÍST DÁL...


Greyhound strojem na medaileProč se Greyhound objevuje v rodokmenech Evropských saňových psů? Je to rozhodně proto, že Greyhound je skutečným psím atletem! V následujících řádcích jsem se rozhodl vypsat v bodech zajímavosti o Greyhoundech, které je odlišují od ostatních plemen.

Energie psího sportovceJaký že je správný poměr tuků, sacharidů a bílkovin vyvážené stravy Vašeho psa? Začnu výtahem informací tuzemských výrobců, distributorů a prodejců granulových krmiv a energetických preparátů pro psí sportovce! Co zveřejňují na svých webových stránkách o ideálním složením stravy? O jaké studie se opírají pokud se vůbec o nějaké opírají? ČÍST DÁL...

Mushing - Teplota, vlhkost, síla větru ( pokračování článku o přehřívání psího sprintera)


Vlhkost vzduchu v kombinaci s teplotou a sílou větru během tréninku jsem v článku zmínil pouze okrajově. V následujících řádcích se těmto veličinám budeme věnovat více do hloubky. Napíšeme si proč je dobré znát vliv vlhkosti a síly větru na teplotu ovzduší a pokusíme se pochopit vzorec pro výpočet pocitové teploty.
ČÍST DÁL...Základní kondice u psa. Na pevných základech, vysoký výkonKaždý aktivní sportovec už ví, o čem se asi budeme bavit. Ano! Jsou to třeba ty dlouhé zimní objemové běhy, které Vám budují základní kondici. Mnoho sprinterů je nesnáší a bere je jako nutné zlo a maratonci si je dávají k snídani. Proč tento trénink aplikovat u psa? Jaký mají význam pro jeho kondici? Na vše si v tomto článku odpovíme.
ČÍST DÁL...


Intervalový trénink v tréninku psa ANO nebo NE?ntervalový trénink není doménou běžců. Tento výraz a systém se používá napříč všemi sporty. Jde o jednoduchý, avšak účinný systém trénování. Už ze slova interval je zřejmé, že se bude jednat o trénink skládající se z několika tréninkových jednotek s pauzami.
ČÍST DÁL...


Síla, rychlost, vytrvalostV tomto článku si přijdou na své jak psí kulturisté, tak sprinteři i vytrvalci. Stále zůstaneme v obecné rovině a popíšeme si specifika tréninku síly, rychlosti i vytrvalosti.
ČÍST DÁL...


Zrazený psí tahounMnoho z nás již jistě zažilo tu nepříjemnou situaci, kdy jeho pes z nějakého důvodu přestal tahat. Pokud ne zrovna ten Váš, tak určitě znáte někoho, jehož pejsek z nějakého důvodu zvolnil v tahu nebo dokonce úplně přestal tahat.
ČÍST DÁL...


Příprava canicrossaře - běžce (úroveň 2 – pokročilý)V tomto pokračování předchozího článku Příprava canicrossaře - běžce (Úroveň 1, absolutní začátečník) se podíváme na zoubek již konkrétním tipům, na co se zaměřit a čeho se vyvarovat ve vlastní přípravě pro canicross.
ČÍST DÁL...


Přehřívání a chlazení psího sprinteraČasto propírané a mnohokrát interpretované téma. Jak správně chladit svého psa, popřípadě jak předejít jeho přehřívání během závodu. Nechci formou tohoto článku nabízet zaručený návod na to "Jak chladit svého psa".
ČÍST DÁL...

Příprava canicrossaře - běžce (Úroveň 1, absolutní začátečník)Delší dobu byly články zaměřené spíše na naše psy, jejich přípravu a všechna specifika, která tato problematika skrývá. Vzhledem k tomu, že vodítko má i druhý konec, na kterém stojí člověk, tak je na čase podívat se na specifika jeho tréninku a celkové přípravy.
ČÍST DÁL...
 

Manuál začátečníka canicrossaře a mushera individuálaRozmach individuálních mushingových disciplín a velký příliv nových tváří do tohoto sportu mě vede k přesvědčení, že je nutné vzdělávat všechny, kteří se na tomto sportu jakkoliv podílí. 
ČÍST DÁL...
 

Kosterní svaly psa aneb tuky nebo sacharidy? Kosterní svalstvo tvoří 30 - 50% hmotnosti těla psa. V psích svalech je jen málo vazivové složky, převládá svalová tkáň, přičemž v hlubokých svalech končetin zcela převládají pomalá červená vlákna typu I (SO), která zajišťují neustálé napětí, aniž by se unavila.
ČÍST DÁL...


Canicrossové závodní módyNelze si nevšimnout některých změn, které na sobě nebo na svém okolí můžete pozorovat během canicrossového závodu. Mluvím o změnách, které se výrazně odrážejí na výkonu samotného závodníka. Je až k nevíře, jak moc Váš výkon ovlivní prostředí, situace, počasí a další faktory.
ČÍST DÁL...

Mrtvý "netahavý" pesNa úvod předestírám, že se jedná o čistokrevnou satiru. Nehledejte v tom nic poučného :-) Celkem často se setkáváme na FB v zájmových skupinách s různými dotazy. Zpravidla od zoufalých majitelů psů, kteří potřebují kvalitní radu.
ČÍST DÁL...


Základní trénink, směrové povely, pomalu, rychleKrátký sestřih z dnešního základního tréninku povelů pro zatáčky, zpomalení, zastavení a top speed. V některých úsecích je vidět, že si stále hledáme společnou frekvenci komunikace, ale už se na to dá i koukat.
ČÍST DÁL...

Prehydratace psa, nutnost nebo blbost?V současné době, kdy jsou prakticky všechny známé i neznámé psí sporty na vzestupu začínáme zjišťovat, že termínový kalendář je prostě krátký. Každý víkend jsme někde a nevypadá to, že by se mělo přidat pár týdnů navíc.Tento trend vede k nevyhnutelnému konání sportovních klání i za podmínek, které jsou krajně nebezpečné pro Vašeho psa.
ČÍST DÁL...

Psí posilováníPosilování je ve sportu naprostou nezbytností. Lidští sportovci tráví dlouhé dny v posilovnách přípravou třeba i na jeden konkrétní závod. Posilovací metody jsou dnes již velmi sofistikované a za úspěchem stojí mnoho úsilí.
ČÍST DÁL...

Canicross, co to obnáší z pohledu psa?Na úvod netřeba představovat tento sport, který se naprosto bleskovou rychlostí rozrůstá a stahuje sebou více a více lidí spolu s jejich čtyřnohými parťáky.
ČÍST DÁL...


Komentáře

Oblíbené

Vzdal jsem se sacharidů ve jménu sportu

Low carb stravování ve sportu

10 důležitých podmínek pro hubnutí během