Hledat v blogu

Těžký život mushera - individuála (sranda)

Proč zrovna já?

Určitě jste během Vašeho tréninku nebo během závodu zažili situace, o kterých jste si mysleli, že se můžou stát jenom Vám. Určitě jste také přemýšleli nad tím, jak je tohle vůbec možné a jaká existuje šance, že se něco takového vůbec stane. Murphyho zákony platí všude!

Vždyť jsem to jel už 100x a vždycky odbočila správně!

Dnes však ne! Znáte ten pocit, když horlivě voláte směrový povel značící zatáčku doleva a Váš pes střelí pravou? Když běžíte canicross s malým psem, tak si možná jen zanadáváte a natáhnete svého psa správným směrem. Když běžíte s velkým psem, tak už k nadávkám přijde i lehké opocení čela a ošoupané paty od brzdění. Když však letíte s velkým psem na koloběžce nebo kole, tak sranda končí. Často to končí pádem, dlouhým monologem výčitek směrem ke psu a odřeninami po celém těle.

Na startu je klidný, jako socha!

Každý asi zná videa ostřílených borců, jejichž psi stojí na hromadném startu spřežení a s klidným výrazem hledí do tratě bez známek vzrušení. Jo, každý chce takového psa doma a samozřejmě na tom všichni makáme, že jo? Na jihu se pro tento styl startu ujal název "Na Sucháče". Realita je však jiná a často se startuje "Na Mencoše". A jak to vypadá? U nás všichni vědí. :-)

Vyvenčit a napojit

Nezáleží na tom, jak dlouho před závodem svého psa věnčíte a napájíte. Stejně se vyvenčí na trati a hned potom vychlastá vedlejší louži.

100 km dobrý a pak tma

Každý, kdo jede na závody si může být jistý, že poslední 2 km do příjezdu bude hledat cestu, proklínat pořadatele a rozcházet se s partnerkou. GPS začnete podezřívat z diverzní činnosti a možná si projedete místa, která ani nejsou v mapě. Co naplat, že předchozích 200 km trvalo něco ke dvou hodinám... Poslední 2 km Vám vezmou hodinu, kus zdraví a možná i pár vlasů.

Bahno, špína a bordel

Rádi dobře vypadáte? Hrajte raději šachy! Pokud Vám vádí písek, bahno a drobné neidentifikovatelné předměty v očích, uších, mezi zuby a ve vlasech, tak mushing nebude ta pravá volba. Každý chytřejší závodník má svůj tréninkový atombordel, do kterého se schová a pak ho jen vezme wapkou. Brýle Vám nepomůžou. Nejen, že oči stejně neochrání, navíc nic neuvidíte přes zadělané brýle.


Nehty, nohy, kotníky

Myslíte, že běh bolí? Zkuste si caniccross se pořádným psem. Vaše nehty, pokud Vám nějaké zbudou, budou pomalu měnit barvu a slézat od jara do zimy. Puchýře nepřestanete vnímat. Budou s Vámi tak často, že se vyplatí si s nimi vybudovat hezký vztah a dát jim jména.
Jestli máte stabilní kotníky a pevné vazy, se dozvíte velmi brzy. Kdo neměl výron, tak nikdy neběžel canicross!

Nevyspalý a zmatený

Začíná sezóna, ale teploty jsou stále vysoké? Nedá se nic dělat, na tréninky se vyráží i před pátou hodinou ranní. Pokud budete chtít mít psy v dobré kondici, tak si takhle přivstanete i pětkrát v týdnu. Máte víc psů? Tak nechoďte spát, nemá to smysl!

Máte další nápady o co rozšířit předchozí výčet? Pište do komentářů a zpracujeme to :-)

Komentáře

Oblíbené

Low carb stravování ve sportu

10 důležitých podmínek pro hubnutí během