Hledat v blogu

Canicrossové závodní módy

Nelze si nevšimnout některých změn, které na sobě nebo na svém okolí můžete pozorovat během canicrossového závodu. Mluvím o změnách, které se výrazně odrážejí na výkonu samotného závodníka. Je až k nevíře, jak moc Váš výkon ovlivní prostředí, situace, počasí a další faktory. Pro odlehčení jsem všechny tyto canicrossové „módy“ rozdělil do několika bodů.


#1 Startovní mód: Každý, kdo již alespoň jednou stál na startu canicrossového závodu, mi dá za pravdu. Nikdy a nikde nepoběžíte tak rychle jako na startovní rovince, která je obklopená přihlížejícími diváky, řvoucími psy a dalšími čumily. Tato rychlost opadne za první zatáčkou, kdy sebou téměř seknete a dostáváte se do módu č.2

#2 Na dosah fotografa: Takzvaně na dostřel. Protože chcete vypadat na fotkách opravdu dobře a sportovně a Vaše nadupané album "canicross" na facebooku je plné hezkých fotek, tak opět přecházíte do maximálního výkonu. Byla by škoda nerozšířit album o další super fotky. Ovšem jakmile proběhnete kolem fotografa, tak Váš charismatický úsměv opadne stejně jako závodní nasazení a vracíte se do módu "hlavně to přežít".

#3 Vzhůru do kopce: V tomto módu bez výrazné pomoci psa nemáte šanci zamaskovat, že to už nedáte... Každý fotograf a kameraman, který natáčí a fotí v tomto úseku, je zbabělec hledající senzace tím nejodpornějším způsobem. Každý další krok bolí více než ten předchozí a uvnitř hlavy nenacházíte jediný motivační slogan, který by Vás dostal na ten zatracený kopec!

#4 Hurá z kopce: Karta se obrací. Čím lehčí pes, tím větší šance, že tento mód přežijete ve zdraví. Závodníci s velkými psy sbíhají na divokou kartu a doufají, že je v nejhorším případě dole sebere někdo z organizátorského týmu. Zde se chcete předvést v nejlepším světle a tajně doufáte, že všechny závodní fotky budou právě z tohto úseku.

#5 Protínáme cíl: Jde o naprosto stejný mód jako č.1 jen v opačném pořadí. Jakmile se vyvalíte z poslední zatáčky do finální rovinky, tak nasadíte smrtelné tempo, které velmi rychle a znatelně slábne. Po protnutí pomyslné cílové stuhy občas přestáváte slyšet, vidět a vnímat své okolí. Chce se Vám zvracet a svého psa hledáte jen po hmatu. Slabší nebo dramaticky založení jedinci se skácí k zemi a chvilku polehávají bez znatelnější mozkové aktivity.

#6 After match awakening: Přichází pouze po bodu 5. Hned, co se opět vrátí všechny smysly a opět začnete vnímat, vyvstane otázka, proč to vůbec dělám? Tuto otázku však bez milosti smete vlna endorfinu, která ve Vás vymaže všechny pochybnosti a Vy směle zjišťujete datum dalšího závodu. Tím se opět dostáváme k bodu č.1.

Z článku je jasné, že canicross je opravdová droga a prvním startem se dostanete do nikdy nekončícího koloběhu bolesti, stresu a euforie. Pokud Vás tento článek neodradil, tak se těším na brzké setkání při další příležitosti skupinové sebedestrukce jménem Canicross..

Pokud se Vám článek líbil, tak nezapomeňte odebírat tento blog!

Komentáře

Oblíbené

Low carb stravování ve sportu

10 důležitých podmínek pro hubnutí během