Hledat v blogu

Adventure menu

Přislíbil jsem sepsat pár postřehů a osobní zkušenost s jídlem na cesty. Po mnoha šancích, které jsem dal americkému MRE a českému armádním BDP jsem se dostal až k dalšímu českému výrobku a to Adventure Menu. 
Zaujal mě právě fakt, že se jedná o český výrobek údajně bez konzervantů a jiné chemky. Když to zkrátím, tak jde o zavařeninu v kvalitním pytlíku. 
Výrobce doslova tvrdí toto:
"Unikátní systém sterilace zajistí, že jídlo i bez přidané chemie vydrží ve speciálním obalu čerstvé a chutné až po dobu tří let. I když není čas a prostor pro náročné vaření, můžete se kdykoli a kdekoli kvalitně najíst."


Nedalo mi to a zkusil jsem to sám, takže jsem si na zkoušku objednal následující jídla:
  • Kuřecí po zahradnicku s fazolemi - 167 Kč (400g) Složení: kuřecí stehenní maso (30%), zelenina ( kukuřice, hrášek, mrkev), fazole (20%), cibule, mouka rýžová, mouka kukuřičná, řepkový olej, sůl, paprika, pepř, chilli.1 balení – hmotnost 400 g +- 5%
  • Krůtí maso na cibulce - 184 Kč (200g) Složení: Krůtí stehenní maso (95%), cibule (4%), sůl, pepř 1 balení – hmotnost 200 g +- 5% (z 300g syrového masa)
  • Vepřové maso na kmínu - 176 Kč (200g) Složení: Vepřové maso – plec (99%), sůl, kmín (0,3%). 1 balení – hmotnost 200 g +- 5% (z 300g syrového masa)
 Nevyužil jsem možnosti objednat si samoohřevný set (239 Kč set až na sedm ohřevů). Ten funguje tak, že "ziiper bag" naplníte částečně vodou a vhodíte kapsli. Dojde k reakci, která ohřeje vodu. Do horké vody následně vložíte hlavní jídlo v sáčku. Ziiper nezavírejte úplně, ale nechte malý průduch, aby mohl horký vzduch unikat a jídlo s vodou Vám pak neexplodovalo do úsměvu :-).
Jsem klasik a tak jsem dal přednost ohřevu na "dřívkáči" v nerezovém ešusu. Trvalo to o poznání déle, ale pocit z vlastnoručně rozdělaného ohníčku a tepla je k nezaplacení :-).


Přejdu k samotným jídlům. Kontrolně jsem převážil balení a po odečtení obalu vše sedělo s deklarovanou hmotností. Velmi mě chuťově zaujalo kuřecí s fazolemi a také krůtí maso. Ačkoliv to nevypadá jako velká kopa jídla, tak je nutné brát v potaz, že v restauraci obvykle dostanete na MENU max 200g - 250g jídla. Z tohoto balení hlavního jídla 400g se nají jeden urostlý řidič kamionu nebo dva "normální" lidé. Chuťově i vizuálně mě všechna zmíněná jídla velmi mile překvapila. Očekával jsem neforemný humus, který uvidíte při otevření amerického MRE. Maso je velmi kvalitní, žádné vedlejší odřezky nebo kusy šlach a strojového ořezu, jde o čistou svalovinu.
Chutnalo mi jako by to vařila má žena a to už je dle mého známka kvality :-).
Osobně mě tedy AM velmi zaujalo a určitě ho budu brát na cesty, delší téninky se psy nebo jiné příležitosti, kde potřebujete rychlé a skladné jídlo, nenáročné na přípravu.

K sehnání jsou na mnoha e-shopech.
Zde naleznete něco o výrobci a jeho postupech http://www.adventuremenu.cz/pribeh-dobreho-jidla/
Zde je odkaz na autorizované prodejce: http://www.adventuremenu.cz/kde-nakoupite/
Kontatk na velkoobchod: http://www.adventuremenu.cz/velkoobchod/

Komentáře

Oblíbené

Low carb stravování ve sportu

10 důležitých podmínek pro hubnutí během