Barefoot Huaraches - First walk & run

I když si myslím, že většina z vás již má s minimalistickým během nebo jen zdravou chůzí nějaké zkušenosti, tak raději začnu pěkně od začátku i pro ty, kteří teprve uvažují nad pořízením těchto špičkových sandálů.

Barefoot Huaraches dávají slovu minimalismus opravdovou podobu. Nejde o masově vyráběnou obuv pro tisíce běžců podle univerzálního modelu, ale o unikátní sandále pro každého z Vás a to podle tvaru a velikosti vaší nohy.
Jelikož je podrážka opravdu tenká a měkká, tak je třeba začínat postupně. Nedoporučuji nazout a hned vyrazit na delší tůru popřípadě běh.


Naučte se procvičovat svá chodidla, pracovat s prsty a posilovat svaly. Nošení Barefoot Huaraches může být pro nováčka i bolestivá zkušenost. Proto raději více času investovat do poctivé přípravy svých nohou než do nerozvážných výběhů. Ve finále vám to úplně změní názor na vnímání každodenní chůze či běhu. Otevře se svět, který vám doteď podrážky bot absolutně odpírali.


IMG_20160522_124213.jpg


Ačkoliv v minimuskách běhám nejen traily, ale i asfalt, tak Barefoot Huaraches jsou přece jenom jiný level. Proto jsem začal zlehka procházkami v trávě, a štěrku do 5-10 km. Vřele doporučuji před ranní procházkou, hned po probuzení, aktivovat chodidla.
Pokud nevíte, jak se to dělá tak doporučuji knihu “zdravá chůze po celý život” od Chri stiana Larsena.

Pocity z prvního běhu nejlépe popíše věta, že zdánlivě malinká zrnka písku a kousíčky štěrku jsou daleko větší než jsem si původně myslel :-)
 Vaše nohy začnou číst terén jako nikdy před tím. Při běhu zvednete hlavu a tím vzpřímíte celé držení těla, protože vaše nohy se velmi rychle naučí číst a předvídat terén. Veškeré informace o terénu po kterém právě běžíte budou předávat naprosto přesně do mozku. Nepřestávám být překvapený jak moc velký rozdíl může být v běhu v minimalistických botách a v těchto sandálech.
Příště se hodlám vrhnout na fartlekový běh. Samotného mě zajímá jaký bude běh volnou přírodou... Výrobce sandálů: http://hopity.wix.com/barefoot

Komentáře

Oblíbené

Low carb stravování ve sportu

10 důležitých podmínek pro hubnutí během