Barefoot Huaraches - First touch

Každý určitě četl knihu “Zrozeni k běhu” od Christophera McDougalla nebo knihu s příznačným názvem “Jez a běhej” od Scoota Jurka. První jmenovaná se přímo věnuje kmenu Tarahumarů žijících v měděných kaňonech ve střední Americe a ta druhá se těchto zázračných běžců několikrát s obdivem dotkne. Proč to zmiňuji? Právě Tarahumarové běhají v sandálech, kterými jsou Barefoot Huaraches přímo inspirovány. Když jsem se o nich dozvěděl a dozvěděl jsem se, že výrobce hledá někoho, kdo by je odzkoušel, tak jsem neváhal a zapojil se do testování  této “obuvy”.Hned po rozbalení jsem se pustil do vázání. Youtube je plný zajímavých návodů a to jak v anglickém jazyce tak i v našem jazyce. Vázání existuje více druhů a zatím jsem nezjišťoval rozdíl mezi jednotlivými postupy.
Velmi mě překvapila podrážka. Očekával jsem tvrdší gumu, ale takhle je opravdu měkká a při chůzi ucítíte opravdu každé zrnko písku. Provázek je pevný a zároveň se při správném nastavení nezařezává. zatím není co vytknout.Tady je pár prvních fotek. Aneb v jednoduchosti je nejen krása, ale i síla :-)


Prozatím jsem v sandálech nachodil pár kilometrů a občas popoběhl :-) První ostrý běh plánuji na tento týden. Už teď vím, že běh v minimalistické obuvi je na míle daleko od běhu v těchto sandálech. Výrobce sandálů: http://hopity.wix.com/barefoot

Komentáře

Oblíbené

Low carb stravování ve sportu

10 důležitých podmínek pro hubnutí během